کتاب تاپستری

برای اولین بار در کشور کتاب تاپستری نوشته زهرا رسول زاده نمین در تیراژ ۱۵۰۰ نسخه توسط انشارات میر دشتی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

زهرا رسول زاده نمین در همین خصوص به خبرنگار آسبینه گفت: کتاب تاپستری برای اولین بار در ایران و بعنوان تنها مرجع فارسی این هنر تالیف و منتشر شده است. وی اظهار داشت: هنر تاپستری که تحقیق کاملی از تاریخچه و تمامی اطلاعات بافت در ایران و جهان می باشد. هنرآموز و خواننده در این کتاب با نحوه بافت ٬ مواد ٬ طراحی و خلاقیت در این هنر آشنا می شود. همچنین مخاطب با اثار تاپستری بافان در خارج از کشور نیز آشنایی پیدا خواهد کرد .

این پژوهشگر و استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه واژه تاپستری (Tapestry)مترادف و معادلی در زبان فارسی ندارد در خصوص این هنر تصریح کرد: تاپستری بافت نخ های درهم تابیده شده٬ تکه تکه و تارهای فشرده به صورت یک در میان که نتیجه ی آن یک سطح محکم نقشدار و متقارن دارای طرح است. در حقیقت یک بافت تجسمی است که زیرمجموعه ی هنر الیاف است.وی افزود:این هنر در عین سادگی پر رمز و راز و درونگراست. تاپستری همیشه در جست جوی بافته ها٬ یافته ها و نوعی بیان جدید است.

این هنرمند نمینی اذعان داشت: از گذشته تا به امروز هنرمندان در پی یافتن مواد و ابزارهای جدید و مناسب برای به تصویر کشیدن ذهنیات و تخیلات خود هستند.دست بافته های من همیشه بازتابی از زندگی دیروز و پلی بین گذشته و آینده است. حوض های ماهی ٬ درخت ٬ گیاهان٬ گل آفتابگردان در تار و پودهای نخی و پشمی گرفته تا دست بافته های چوبی. الیاف پشمی کارهای من همیشه با مواد طبیعی رنگرزی شده اند یا خود رنگند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آسبینه٬ رسولزاده نمین خاطرنشان کرد: احساس یکی شدن با طبیعت و در آن زندگی کردن لابه لای چوب های ریز و درشت با رنگ های قرمز٬ سبز٬ قهوه ای و گم شدن میان جنگل های بافته شده با چوب٬ میوه٬ ریشه٬ پوست و شاخه های درختان.عشق به طبیعت و تجربه کردن بافته های ابتدایی مانند سبد بافی و حصیربافی دنیای جدیدی از احساس و زندگی را برایم به ارمغان آوردند.

وی ادامه داد: این تجربه ی زیبا در قالب آویزه های دیوار و قاب های چوبی در هر خانه ای شور و شعف وصف ناپذیری را به وجود می آورند. بردن بخشی از طبیعت به درون خانه ها و آپارتمانهای شهری و در کنار آن اندیشیدن به اینکه تا چه حد از طبیعت فاصله گرفته ایم! شاید این دیدگاه هنری مرهمی بر دلتنگی های شهری باشد. فضای آرام و در عین حال همراه با نوایی غم انگیز از این احساس که نقش طبیعت در زندگیمان کمرنگ تر می شود

زهرا رسول زاده نمین در خصوص تالیفات گذشته خود به پایگاه خبری آسبینه اظهار داشت: کتاب اول بنده اموزش قدم به قدم هنر پتینه می باشد که در سال ۱۳۸۵ با تیراژ ۵۰۰۰ نسخه و بصورت رنگی منشر شده بود. این کتاب اولین کتاب تالیف شده راجع به هنر پتینه در ایران بوده که ماحصل تجربیات شخصی و کاری ام در سالهای گذشته می باشد.

وی گفت: با استقبال هنرمندان و دانشجویان جلد دوم کتاب فوق با عنوان رموز هنر پتینه توسط انتشارات میر دشتی با تیراژ ۱۵۰۰ نسخه بتازگی به چاپ رسیده و علاقمندان می توانند این کتاب را از کتابفروشیهای انقلاب تهیه و خریداری نمایند.

رسول زاده در خاتمه خاطرنشان کرد: در مراسمی در مورخه چهارم بهمن ماه در نگارخانه زرنا با حضور اساتید و هنرمندان کتاب تاپستری بصورت رسمی رونمایی می شود.

جهت تهیه و خریداری نسخه کتاب تاپستری می توانید به شماره تلفن: ۶۶۴۰۱۴۴۴ انشارات میر دشتی تماس حاصل نمایید.

Print Friendly, PDF & Email

يک ديدگاه

  1. footpatrol x beams x sauconyreebok court victory pump c white ion blue
    [url=http://www.calvertpreview.com/201711/alternate-jordan-8-tees-hare-retro-8s-tees]alternate jordan 8 tees hare retro 8s tees[/url]

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

نمایشگاه تاپستری اصفهان

[gallery ids="824,825,826,827,828,831,832,833,834,835,836,837,838,839,840,841,842,843,844,845,846,847,848,849,850,851,852,853,854,855,856,857,858,859,860,861,862,863,864,865,866,867,868,869"]

هزاران نخ پاییزی/نمایشگاه تاپستری زهرا رسولزاده

تازه ترین تاپستری های «زهرا رسولزاده نمین» «هزاران نخ پاییزی» ...

حضور هنرمندان و بازیگران مطرح سینما و در گالری زرنا+تصاویر

در ذیل بخش هایی از تصاویر حضور بازیگران مطرح سینما ...

تغییر محل گالری

گالری زرنا از اول شهریور 97 در مکان جدید با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما